Burun Estetiği İstanbul, 2021, 2022 Fiyatları – Dr.Kalkavan

Burun Estetiği İstanbul

Burun estetiği İstanbul burnun daha estetik görünmesi ve solunum problemlerinin giderilmesi için yapılan işlemlerdir. Burun bölgesi, iletişim esnasında göze en çok çarpan bölgedir. Aynı zamanda kişinin yüz ifadesi ve dış görünüşü üzerindeki etkisi de büyüktür. Bu nedenle burundaki estetik kusurlar, kişinin dış görünüşü ile barışık olmasını engelleyebilir. Bazı kişilerde ise burundaki yapısal sorunlar, ciddi solunum problemlerine neden olabilir. Her iki durumda da rinoplasti İstanbul yardımı ile bölgeyi yeniden şekillendirmek mümkündür.

Bazı durumlarda ise daha önce estetik operasyon kişilerde, tamamlayıcı ya da düzeltici nitelikte olan, “revizyon burun estetiği” yapılabilmektedir. İşlem sırasında hem açık cerrahi hem de kapalı cerrahi tercih edilebilir. Uygulama öncesinde yapılan inceleme ile hastanın burun şekli resimlenerek, kişinin yüzüne en uygun ve doğal görünecek burun şekline karar verilebilir. Burun estetiği istanbul ameliyatı hakkında detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilir, Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan’dan randevu alabilirsiniz.

Burun Estetiği Nedir?

İşlemden önce hastanın isteklerine uyacak şekilde, doğru ameliyat planının yapılması oldukça önemlidir. Bu nedenle estetik sürecinin ilk aşaması burun yapısının değerlendirilmesi ve hastanın yapısal olarak bu işleme uygun olup olmadığının anlaşılmasıdır. Hasta öyküsü doğrultusunda, öncelikle detaylı bir burun içi muayenesi yapılır. Eğer nefes alma ile ilgili problemler söz konusu ise bu problemlerin kaynağı saptanır. Bu süreçte hasta ile istediği estetik burun görünümü üzerine konuşulur ve kişinin yüz yapısı değerlendirilir. Amaçlanan; hastanın yüz yapısına da uyacak, en doğal burun profilinin çıkarılmasıdır. Bunun için burun yapısı farklı açılardan resimlenir ve bu resimler üzerinden mevcut estetik problemler değerlendirilir. Bu süreçte ameliyatın hangi yöntemle yapılacağına da netleşecektir.

burun estetiği fiyatları

Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Burun estetiğinin başarısını etkileyen pek çok faktör vardır. Bu faktörlerin başında operasyonu gerçekleştirecek olan doktor gelir. İstanbul burun estetiği doktorları, yalnızca ameliyatı yapan kişi olmaları açısından değil aynı zamanda ameliyatın detaylarını planlayan kişi olmaları açısından da önemlidirler. Her tıbbi işlemde olduğu gibi burun estetiğinde de planlama süreci çok önemlidir. Bu yüzden planlama sürecini iyi yönetebilen; hastasının ihtiyaçlarını ve taleplerini anlayabilen bir doktor seçmek gerekir. Böylece hem ameliyat planlaması hem de ameliyatın kendisi başarılı ve isabetli olacaktır.

Burun Estetiği İstanbul En İyi Doktor

İstanbul en iyi burun estetiği doktorları; hastalarının ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayabilen, bu ihtiyaçlar doğrultusunda en uygun operasyonu gerçekleştirebilen doktorlardır. Burun estetiği doktorlarının tamamı, alanlarında uzmanlaşabilmek için detaylı, ileri ve disiplinli bir öğrenim sürecinden geçerler. Ancak bir doktoru iyi yapan şey sadece bu öğrenim süreci değildir; iyi bir doktordan aynı zamanda problemleri anlayabilme ve problemlere kişiye özel çözümler üretebilme becerisi de beklenir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Burun estetiği; cerrahi operasyona engel herhangi bir rahatsızlığı olmayan ve burun yapısı estetiğe uygun olan 18 yaş üstü bireylere güvenle yapılabilmektedir. Alanında uzman ve deneyimli bir hekim tarafından yapıldığında sonuçları oldukça tatmin edicidir. Bununla birlikte;

 • Beden dismorfik bozukluğu” olarak bilinen rahatsızlığa sahip olan hastalarda estetik işlemler psikolojik olarak olumsuz etkiler yaratabilir. Bu kişiler, kendilerine dair olumsuz beden algısına sahip oldukları için dışarıdan fark edilmeyen estetik kusurları büyütebilir ve psikolojik anlamda bedenleri ile barışmakta zorlanabilirler.
 • Obstrüktif uyku apnesi de burun estetiğine engel olabilecek bir diğer durumdur. Uyku apnesi olup estetik olacak kişilerde riskleri minimuma indirmek için CPAP gibi cihazlarla hastanın solunumu desteklenebilir.
 • Kanama bozukluğu olan kişilerde de cerrahi sonrası komplikasyon riski daha yüksek olabilir.

Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği 2 ila 2,5 saat kadar sürebilmektedir. Burun estetiği süresi, operasyonun kapsamına ve yapılan işlemlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Burun estetiği, herkese aynı şekilde ve aynı amaçta yapılmaz. Her hastanın burun estetiğinden beklentileri farklıdır. Bu da burun estetiği ameliyatının kişiden kişiye değişebilen işlemler içermesi manasına gelir. Dolayısıyla burun estetiği ameliyatı süresi de kişiden kişiye değişebilir. Doktorunuz, ameliyat planlamasının ardından tahmini ameliyat süresi hakkında sizi bilgilendirecektir.

Açık Rinoplasti Ameliyatı

Özellikle revizyon burun estetiğinde ve burunda ciddi derecede eğrilik, deformasyon olan hastalarda tercih edilir. Bu yöntemde burun deliklerinin arasından küçük bir kesi yapılır ve bu kesiden kıkırdak-kemik dokularına ulaşılır. Açık yöntemle yapılan burun ameliyatlarının en büyük avantajı; hekime geniş bir görüş açısı sağlamasıdır. Bu yöntem sayesinde burun kemerini törpülemek, kıkırdak greftleri yardımı ile burnu yeniden şekillendirmek mümkündür. Açık ameliyatın hasta açısından dezavantajı ise kapalı yönteme göre iyileşme sürecinin daha uzun olmasıdır.

Kapalı Rinoplasti Ameliyatı

Kapalı teknik, genellikle hafif şekil bozukluklarının düzeltilmesinde tercih edilir. Bu yönteme “kapalı” denmesinin nedeni burun deliklerinin içerisinden yapılan küçük kesilerle cerrahi işlemin gerçekleştirilmesidir. Burun tamamen kesilerek açılmaz. Bu nedenle ameliyat sonrası iyileşme süreci de daha konforludur. Bununla birlikte hekime dar bir görüş alanı sağladığı için tüm estetik/solunum problemlerinin bu yöntemle giderilmesi mümkün değildir. Bu nedenle değerlendirme aşamasında hastanın kapalı rinoplasti ye uygun olup olmadığı dikkatlice değerlendirilmeli ve yalnızca burun yapısı uygun olan hastalarda kapalı rinoplasti yapılmalıdır. Kapalı burun ameliyatı için bize ulaşabilirsiniz.

Revizyon Rinoplasti İstanbul

“Revizyon rinoplastisi” olarak da bilinen bu uygulama, daha önceden yapılmış estetik işlemin eksiklerini gidermek ya da o işlemde yapılan hataları düzeltmek için tercih edilebilir. Burun şeklini düzeltmeye yönelik yapılan ilk cerrahi işlemde  en büyük problem kıkırdak ihtiyacıdır. Revizyon burun estetiğinde burnun istenen şekli en sağlıklı şekilde alması için vücudun farklı bölgelerinden kıkırdak doku da alınabilir. Güzel burunlar hayal değil.

Burun Ucu Estetiği Nedir?

Burnun uç kısmı, burun yapısı üzerinde en çok etkisi olan bölgelerin başında gelir. Burun ucunun aşağı eğimli olması, burnun üst kısmına göre büyük ya da küçük olması, deliklerin şekli gibi pek çok unsur estetik problemlere neden olabilir. Bu noktada burun ucu estetiği en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu cerrahi işlemler sayesinde:

 • Burun ucu küçültülerek, yüz ile orantılı hâle getirilebilir.
 • Sıkıştırılmış gibi görünen, küçük burun ucu yeniden şekillendirilebilir.
 • Simetrik olmayan burun delikleri simetrik hâle getirilebilir.
 • Burun ucu kaldırılarak, daha şekilli ve hoş bir yapı kazandırılabilir.
 • Sivri yapılı burun ucu daha yumuşak hatlara sahip olacak şekilde estetik müdahale yapılabilir.

Burun ucu kaldırma burnun kemik kısmına dokunulmaz. burun ucu kaldırma fiyat Ameliyat süreci ise diğer estetik operasyonlar ile oldukça benzerdir.

Burun Estetiği Ameliyatları Ağrılı Mıdır?

Burun estetiği ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri de cerrahi sürecinin çok ağrılı olup olmadığıdır. Pek çok insan, bu süreçten korktuğu için estetik olmaktan kaçınmaktadır. Bu noktada, sürecin düşünülen kadar ağrılı olmadığını söyleyebiliriz. Ameliyat genellikle genel anestezi ile yapılır. Bu nedenle cerrahi esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ise yaklaşık 1 hafta kadar sürecek ağrı şikâyetleri olabilir. Bu süreçte yaşanan sıkıntıları minimuma indirmek için antibiyotikler ve ağrı kesicilerden yardım alınır. Böylece hastalarımızın bu süreci minimum sıkıntı ile geçirmesi ve kısa sürede günlük yaşamlarına dönebilmesi hedeflenir.

Burun Estetiğinden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu süreçte ameliyat kadar ameliyata hazırlık da önemlidir. Ameliyat öncesinde hedeflenen burun şekline ve cerrahi sürecine dair hastaya mutlaka detaylı ve tatmin edici bilgi verilmelidir. Aynı zamanda genel anestezi yapılacağı için anesteziden kaynaklanabilecek komplikasyon riskini de minimuma indirmek önemlidir. Bu nedenle hasta öyküsü dikkatlice incelenmeli; kan-idrar ve radyoloji tetkikleri ile kişinin anesteziye uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. Aşırı kanamaya neden olabilecek hastalıklar ve hastanın genel sağlık durumu raporlanarak, bu doğrultuda cerrahi planı yapılmalıdır.

Ameliyat öncesinde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de sigara kullanımıdır. Sigara, doku iyileşmesini yavaşlatacağı için iyileşme sürecini de olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle hastalarımızın cerrahi operasyondan yaklaşık 1 ay öncesinde sigarayı bırakması tavsiye edilmektedir.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cerrahiden beklenen sonuçların alınmasında ameliyat sonrası sürecin de etkisi büyüktür. Bu nedenle iyileşme sürecinde bireyin çok daha dikkatli olması, bölgeyi darbeden koruması gerekir. Aynı zamanda morluk ve ödemi azaltmak için de gerekli bakımın yapılmasına dikkat edilmelidir. Burun estetiğinden sonra:

 • Burun içerisine “nazal splint” uygulaması yapılabilir. Bu şekilde hem kanama riski azaltılır hem de şekillendirilen kemik yapısı desteklenir. Dolayısıyla iyileşme süreci de kısalır ve hastanın bu süreçte rahatça nefes alması sağlanır.
 • Burun şeklini desteklemek için burun sırtına aliminyum ya da termal splintler yerleştirilebilir. Bunlar bölgede yaklaşık 1 hafta süre ile kalır.
 • Açık ameliyatla yapılan estetik uygulamalardan yaklaşık 1 hafta sonra dikişler alınır.
 • Ameliyattan hemen sonra göz altlarına da yayılan ödem ve şişliğin olması oldukça doğaldır. Bu süreçte kişinin cilt yapısı da oldukça etkilidir. Hassas cilt yapısına sahip kişilerde ödem de morluk da fazla olabilir. Bu şikâyetler ameliyattan sonraki 1 hafta içerisinde yoğundur. Sonrasında ise morluk azalmaya, yerini yeşil-sarı lekelere bırakmaya başlar. Düzenli olarak soğuk kompres yapmak hem ağrıların azalmasına hem de morlukların kısa sürede azalmasına yardımcı olur.
 • Ameliyattan sonraki 1 ay, iyileşme için oldukça önemlidir. Bu nedenle morluk ve ödem şikâyetleri azalsa bile hastanın ağır kaldırmamaya, ağır sporlar yapmamaya dikkat etmesi gerekir. İşlemden sonraki 8 hafta güneş gözlüğü kullanılmamalıdır.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Estetik operasyondan sonraki 2 hafta – 1 ay içerisinde estetikli burun bölgesi tamamen iyileşir ve kişi sağlıklı bir şekilde günlük yaşamına devam edebilir. Bununla birlikte burun şeklinin oturması ve son hâlini alması için biraz daha zamana ihtiyaç vardır. Ameliyattan sonraki yaklaşık 6 ay – 1 yıl içerisinde ideal şekil belli olur ve şişlikler tamamen geçer.

Burun Estetiği Doğal Durur Mu?

Günümüzde burun estetiği ile oldukça doğal sonuçlar almak mümkündür. Bu noktada önemli olan faktörlerden biri de doktorunuzun bu alandaki deneyimidir. Doğru yöntemle, doğru yaklaşımla yapılan burun estetiği ile oldukça doğal görünen, yüz ile orantılı bir buruna sahip olunabilir. İstanbul burun estetiği hakkında tüm sorularınız için Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan ile iletişime geçebilirsiniz.

Burun Estetiği Anlaşılır Mı?

İyileşme sürecinin ardından kişinin burun estetiği yaptırdığını anlamak oldukça güçtür. Operasyon açık ameliyat teknikleri ile yapılmışsa burun deliklerinin ortasında bulunan bölgede bir dikiş izi kalacaktır. Bu iz zaman içerisinde cilt ile uyumlu bir renk kazanacaktır. Dolayısıyla yakından ve dikkatle bakılmadığı takdirde bu izi fark etmek oldukça güç olacaktır.

Kapalı ameliyat teknikleri ile yapılan burun estetiğinde ise iz kalmaz. Bunun sebebi, operasyonun burun delikleri içerisinden gerçekleştirilmesidir. Böylece görünür bölgede herhangi bir kesi veya dikiş izi bulunmaz.

Elbette kişinin burun estetiği yaptırdığı yalnızca burun estetiği izi sebebiyle anlaşılmaz. Bununla birlikte operasyon sırasında ne gibi işlemler yapıldığı, burnun nasıl bir şekil aldığı da çok önemlidir. Burun estetiği sırasında yapılacak olan işlemler ve değişimler hastaya özel olarak planlanmalıdır. Aksi takdirde doğal olmayan ve göze batan bir burun görünümü elde edilebilir. Bu görünüm diğer kişiler tarafından kolayca fark edilebilmektedir. İstanbul doğal burun estetiği yapan doktorlar, hastalarının burunlarını ve yüzlerini detaylıca analiz ederler. Böylece hem burundaki estetik kusurlar giderilir hem de yüz ve burun arasında doğal bir denge kurulur.

İstanbul Burun Estetiği Fiyatları 2022

İstanbul burun estetiği fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Bu faktörler arasında; operasyonu yapacak olan doktor, operasyonun yapılacağı hastane ve operasyon sırasında ne gibi işlemler yapılacağı yer alır. Pek çok faktörün burun estetiği fiyatlarında değişimlere sebep olduğundan söz etmiştik. Bu faktörler arasında şunlardır;

 • İstanbul burun estetiği yapan doktorlar, yaptıkları operasyonların fiyatını kendileri belirleyebilirler. Bu konuda bazı sınırlandırmalar olsa da fiyatlandırma çoğu zaman doktorun kendi inisiyatifindedir.
 • Burun estetiği ameliyatı sırasında yapılan işlemlerin kapsamı, operasyonun yapılma şekli ve operasyon sırasında kullanılan tampon gibi aparatların türü.
 • Burun estetiğinin yapıldığı hastane.
 • Burun estetiği sonrası süreçlerde; bakım ve kontrol işlemleri.

İstanbul burun estetiği fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan gibi alanında uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.