Botoks İstanbul, 2022 Fiyatları – Op.Dr. Can Kalkavan

  Botoks İstanbul

  İstanbul Botoks; cildin daha pürüzsüz görünmesi, mimik kullanımına bağlı oluşan ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi/önlenmesi için yapılan estetik uygulamalardır. Açılımı “botulinum toksin” olan botoks uygulaması, özellikle 30’lu yaşlardaki bireyler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yaşlarda belirginleşmeye başlayan ince çizgileri gidermek, cildin daha genç ve çekici görünmesini sağlamak botoks ile mümkündür. Botoks İstanbul; alın, kaş arası, çene, göz çevresi gibi yüzdeki pek çok bölgeye uygulanabilir. Aynı zamanda günümüzde migren ve aşırı terleme tedavisinde de botulinum toksin ile oldukça etkili sonuçlar alınabilmektedir. Botoksun en büyük avantajlarından biri de etkisi kaybolduktan sonra düzenli olarak uygulanabilmesidir. Yan etki riski oldukça düşük, güvenilir bir işlem olduğu için cildin genç ve sağlıklı yapısını korumak bu işlem ile mümkündür. İstanbul botoks fiyatları ve uygulaması hakkında tüm merak ettikleriniz için Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Botoks İstanbul Nedir?

  Clostridium botulinum bakterisinden elde edilen tıbbî bir protein olan botulinum toksin, mimik kullanımına bağlı olarak aşırı çalışan kasları geçici olarak bloke eder. Bu nedenle bölgedeki kasların hareketleri sırasında ciltte oluşan ince çizgileri engelleyen etkiye sahiptir. Botoks, günümüzde hem estetik hem de tedavi amacıyla uygulanabilmektedir. Estetik amacıyla yapılan botoks uygulaması, mevcut kırışıklıkların açılmasına yardımcı olduğu gibi yeni oluşacakları da engeller. Böylece kişinin olduğundan daha genç, bakımlı ve hoş görünmesine yardımcı olur.

  Botoks Yüzde Nerelere Yapılır?

  Günümüzde botoksun başlıca uygulama alanı yüz bölgesidir. Yüzün hem alt hem de üst bölgesinde oluşan deformasyonlar, botulinum toksin ile güvenle giderilebilmektedir. İstanbul botoks uygulaması sayesinde;

  • Kaş çatmaya bağlı oluşan, kaş arası çizgilerinin giderilmesi
  • Alın bölgesindeki kırışıklıkların azaltılması, engellenmesi
  • Göz çevresinde oluşan kaz ayaklarının ve derin kırışık görünümünün azaltılması
  • Dudak üzerinde oluşan, özellikle sigara içen kişilerde belirgin olan, ince çizgilerin giderilmesi
  • Diş sıkma probleminin engellenmesi
  • Baş ağrısı ataklarının kontrol altına alınması mümkündür.

  İstanbul Botoks Nasıl Uygulanır?

  Uygulama esnasında herhangi bir cerrahi müdahale yapılmaz. İşlem oldukça kısa sürede tamamlanır ve etkileri kısa süre içerisinde kendini gösterir. Botoks uygulaması enjeksiyon yöntemi ile yapılır. İnce iğneler yardımı ile botulinum toksini, hedeflenen bölgelere enjekte edilir. Bu işlem, yalnızca alanında uzman ve deneyimli doktorlar tarafından yapılabilir. Doğru yöntemle, doğru dozda uygulandığında oldukça güvenilir bir işlemdir.

  Botoks Uygulamasında Acı Hissedilir Mi?

  İşlem sırasında genellikle büyük ve dayanılmaz bir acı hissedilmez. Enjeksiyon esnasında, sinek ısırığına benzer, hafif bir acı hissedilmektedir. Pek çok hastamız anestezi olmadan da işlemi rahatça tamamlayabilmektedir. Ancak enjeksiyondan korkan, işlem sırasında yoğun endişe hisseden hastalarımızda lokal anestezik kremler kullanılabilir. Bu kremler, bölgeyi uyuşturarak iğnenin neden olabileceği batma hissini engeller. Böylece acı eşiği düşük hastalarımızda bile oldukça konforlu bir şekilde uygulama yapılabilmektedir. Lokal anestezik kremlerin etkisi kısa süre içerisinde geçtiği için hastalarımız işlemden sonra da günlük yaşamlarını olumsuz etkileyecek rahatsızlık hissetmezler.

  Botoksun Etkisi Ne Zaman Belli Olur?

  Botulinum toksin uygulamasının büyük avantajlarından birisi de oldukça kısa sürede, belirgin etki görülebilmesidir. Kişinin cilt yapısına göre değişmekle birlikte, genellikle 3. gün etki başlar ve 10. gün maksimum seviyeye çıkar.  Kırışıklıklar açılır, cilt daha gergin ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.

  Botoks Uygulamasından Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  İşlemden sonra hastalarımız günlük yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Pek çok kişi, öğle molasında bile bu işlemi kolayca yaptırabilmektedir. İşlemden hemen sonra bölgeyi aşırı sıcak ya da aşırı soğuk temasından korumak, bir süre bölgeye sertçe bastırmamak ve cildi her zaman olduğu gibi bakım yaparak korumak yeterli olacaktır.

  Botoksun Yan Etkileri Nelerdir?

  Botoks uygulamasında en yaygın yan etkiler, enjeksiyona bağlı olarak bölgede oluşan hafif şişliklerdir. Cildi hassas olan kişilerde morluk ve kızarıklık da olabilir. Bunlar tüm hastalarımızda görmeyi beklediğimiz, olası yan etkilerdir ve kendiliğinden geçer.

  Botoks Kimlere Uygulanmaz? 

  İşlem genel olarak 18 yaş üzerinde olan herkese yapılabilir. Ciddi komplikasyonlara yol açmadığı için oldukça güvenlidir. Bununla birlikte gebelik ve emzirme gibi hassas dönemlerde, botoks yapılması sakıncalı olabilir. Benzer şekilde myastenia gravis gibi kas hastalıkları ve cilt problemleri olan hastalarımızda uygulama riskli olabilmektedir.

  Botoks Doğal Görünür Mü?

  Pek çok kişi botoks yaptırdıktan sonra mimik kullanamayacağını, yüz ifadesinin değişeceğini düşünür. Ancak uygulama doğru yapıldığı takdirde yüzün doğal ifadesini bozmaz. Bu noktada kişinin ihtiyaçlarına uygun, doğru dozu belirlemek oldukça önemlidir. Alanında uzman bir doktor tarafından yapıldığı sürece botulinum toksin uygulaması, kişinin olduğundan çok daha genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmasına yardımcı olur.

  Botoksun Etkisi Kalıcı Mıdır?

  Botoks uygulamasının etkileri kalıcı değildir. Kişinin cilt yapısına bağlı olarak kalıcılık süresi de değişebilmektedir. Genel olarak söyleyecek olursak; botoks 4 – 5 ay kadar kalıcıdır diyebiliriz. Bu süre kişinin cilt yapısına göre de değişebilmektedir. Özellikle sürekli botoks yaptıran kişilerde, bölgedeki kaslar tembelleşeceği için uygulamanın etkileri çok daha uzun süre devam etmektedir.

  Botoks Düzenli Olarak Yaptırılabilir Mi?

  Botoks uygulaması, sanılanın aksine bölgedeki kaslarda kalıcı hasarlar oluşturmaz. Botulinum toksinin temel etkisi kas üzerindeki sinir reseptörlerine etki ederek kasın aşırı kasılmasını engellemesidir. Bu nedenle botoksun düzenli olarak uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Uygulamanın etkisi yaklaşık 4 – 5 ay içerisinde geçer. Sonrasında ise yeniden uygulama yapılabilir.

  İstanbul Botoks Fiyatları 2022

  Botoks, günümüzde pek çok kişinin hem estetik hem de medikal amaçla tercih ettiği bir işlemdir. Yüzdeki kırışıklıkların azalmasında oldukça etkilidir. Aynı zamanda migren ve aşırı terlemenin tedavisinde de kullanılabilmektedir. Botoks fiyatları ise uygulama amacına ve uygulama yapılan bölgeye göre değişebilir. İstanbul botoks fiyatları 2022 hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan ile iletişime geçebilirsiniz.