Burun Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Burun ameliyatı, en sık tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Bu yüzden burun ameliyatı hakkında merak edilen pek çok konu vardır. Yazımızın devamında ‘’Burun ameliyatının riskleri nelerdir?’’, ‘’Burun ameliyatı sonrası şişlikler ne zaman geçer?’’ ve ‘’Burun ameliyatının iyileşme süresi ne kadardır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul burun estetiği ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan gibi alanında uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.

  Burun Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

  Her cerrahi operasyonda olduğu gibi burun ameliyatında da bazı riskler vardır. Bu riskler arasında; burunda eşitsizlik, burunda his kaybı, burundan nefes almada güçlük ve enfeksiyon gibi durumlar bulunur. Ancak bu risklerin neredeyse tamamı; ideal ameliyathane koşullarının sağlanması ve operasyonun uzman bir ekip tarafından yapılması ile ortadan kaldırılabilir.

  Burun Ameliyatı Sonrası Sigara İçilebilir Mi?

  Burun ameliyatı sonrası en azından bir süre sigara içilmemesi önerilir. Sigara, damarların daralmasını sağlayarak dokulara giden kan miktarını azaltır. Bu da dokuların yeterince oksijenlenememesine ve iyileşme sürecinin aksamasına neden olur. Yani sigara kullanımı, burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilmektedir. Bu yüzden ameliyattan sonra mümkünse sigara kullanımı tamamen bırakılmalı, değilse doktorun önerdiği süre boyunca sigara kullanımına ara verilmelidir.

  Burun Ameliyatı Sonrası Ödem Olur Mu?

  Burun ameliyatı sonrasında, burun çevresinde ödem oluşabilir. Burun ameliyatı sonrası şişlik, ödem ve morluk beklenen durumlardır. Bunlar zaman içerisinde, soğuk uygulamaların da yardımı ile azalara kaybolurlar. İlk iki hafta içerisinde şişlik ve ödem büyük oranda kaybolur. 1 ay içerisinde ise ödem, fark edilmesi neredeyse imkânsız olan düzeylere iner. Ödemin tamamen kaybolması ve burnun ideal şeklini alması 6 ayı bulabilir.

  Burun Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

  Burun ameliyatı yaklaşık 2 saat sürer. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi, burun ameliyatı süresi de yapılan işlemlerin kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden burun ameliyatı, bahsettiğimiz süreden yarım saat kadar erken veya geç sonlanabilir.

  Burun Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

  Burun ameliyatı sonrası hastalar, yaklaşık 14 gün içerisinde gündelik yaşamlarına dönebilirler. Burun bu 14 günlük süre içerisinde büyük oranda iyileşir. İlk bir aya girilmesi ile birlikte burun dokuları yeni şekillerine daha da alışmış ve yeni yapılarına uyum sağlamış olurlar. Ancak bu süreçte burun, yine de ideal şekline henüz kavuşmamıştır. Kemiklerin ve yumuşak dokuların tamamen oturması, burun dokuları arasındaki ödemin tamamen kaybolması 1 yılı bulabilmektedir. Bahsettiğimiz tam iyileşme, çoğu kişide 6 ay içerisinde gerçekleşebilmektedir.

  İstanbul Burun Ameliyatı Fiyatları 2022

  Burun ameliyatı fiyatları; ameliyat sırasında yapılan işlemlerin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  İstanbul burun estetiği ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan gibi alanında uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.