Burun Ameliyatı İstanbul

  Burun ameliyatı çoğunlukla genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu yüzden hastalar ameliyat sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Burun estetiği ameliyatı iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlar açık burun ameliyatı ve kapalı burun ameliyatı olarak bilinirler.

  Açık Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Açık burun ameliyatı, burun deliklerinin birleştiği noktadan yapılır. Ameliyat sırasında bu bölgedeki deri dokusu kaldırılır. Böylece doktor, şekillendireceği ve düzenleyeceği dokuları direkt olarak görmüş olur. Ameliyatın geri kalanı, ameliyat planına uygun bir şekilde gerçekleştirilir. Bu plan kapsamında burun kemeri törpülenebilir. Burun kemiğindeki eğrilik giderilebilir. Burun ucu kaldırılabilir ve burun; yüzün geri kalanı ile uyumlu bir görünüme kavuşturulabilir. Buruna şekil verme işlemi bittikten sonra operasyon kesisi, özel dikiş uygulamaları ile dikkatle dikilir. Açık burun ameliyatı genelde 2 saat içerisinde son bulur. Ancak bu süre kişiden kişiye değişebilir. Açık burun ameliyatı, zorlu ve detaylı operasyonlar için daha uygundur. Çünkü operasyonu yapan doktor, işlem yapacağı dokuları direkt olarak görebilmektedir.

  Kapalı Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Kapalı burun ameliyatı, burun deliklerinin içerisinden yapılır. Bu operasyon genelde, hafif estetik sorunların düzeltilmesi amacıyla kullanılır. İşlemler burnun iç kısmından yapıldığı için görünürde ameliyat izi kalmaz. Genelde tam olarak bu sebepten tercih edilir. Operasyon sırasında yapılan işlemler, açık burun ameliyatıyla benzerlik göstermektedir. Kapalı burun ameliyatı genelde 2 saat içerisinde tamamlanır.

  Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Burun ameliyatı sonrasında hastalar 1 gece hastanede gözetim altına alınırlar. Hastane gözetimi sırasında çeşitli kontroller ve tedaviler sağlanır. Ameliyat sonrası oluşan ödemin bir an önce inmesi için soğuk uygulama yapılır. Taburcu olan hastalar yaklaşık 2 hafta içerisinde gündelik yaşamlarına dönebilirler. Bu sürede şişlikler büyük ölçüde kaybolur. Burun dokularının, ideal görünümlerine ulaşmaları 6 ayı bulabilir.

  Burun ameliyatı sonrasında yorucu faaliyetlerden bir süre uzak kalmak gerekir. Aynı şekilde burnu olası darbelere karşı korumak önemlidir. Doktor tavsiyelerine uyulduğu sürece iyileşme dönemi çok daha hızlı ve sorunsuz geçecektir.

  İstanbul Burun Ameliyatı Fiyatları 2022

  İstanbul burun ameliyatı fiyatları, yapılan operasyonun kapsamına göre değişiklik gösterebilir. İstanbul burun ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan gibi alanında uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.