Burun Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Estetik operasyonları arasında hem ülkemizde hem de dünyanın geri kalanında en çok tercih edilen uygulamalardan biri burun estetiğidir. Burun estetiği operasyonu öncesinde hastanın yüzü özenle incelenir. Burnun estetik olarak ne gibi eksikleri olduğu belirlenir. Bu eksikleri gidermek ve burun ile yüz arasında estetik bir uyum oluşturmak için neler yapılacağına karar verilir. Daha sonra ise operasyon sürecine geçilir. Burun estetiği planlama süreci, burun estetiği ameliyatı ve burun estetiği ameliyatı sonrası süreçler hakkında merak edilen pek çok nokta vardır. Bu yazımızda ‘’Burun estetiği öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’, ‘’Burun estetiği belli olur mu?’’, ‘’Burun estetiği kaç tl?’’ gibi sorulara yanıt vereceğiz.

  İstanbul burun estetiği ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan gibi alanında uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.

  Burun Estetiği Kimlere Yapılabilir?

  Burun estetiği ameliyatı, talep dahilinde 18 yaşını doldurmuş olan herkese yapılabilir. Operasyona engel olabilecek bir sağlık sorunu mevcutsa bu sorunun son bulması beklenir. Daha sonra ise kişiler gönül rahatlığı ile burun estetiği İstanbul yaptırabilirler.

  Burun Estetiği Anlaşılır Mı?

  İyileşme sürecinin ardından kişinin burun estetiği yaptırdığını anlamak oldukça güçtür. Operasyon açık ameliyat teknikleri ile yapılmışsa burun deliklerinin ortasında bulunan bölgede bir dikiş izi kalacaktır. Bu iz zaman içerisinde cilt ile uyumlu bir renk kazanacaktır. Dolayısıyla yakından ve dikkatle bakılmadığı takdirde bu izi fark etmek oldukça güç olacaktır.

  Kapalı ameliyat teknikleri ile yapılan burun estetiğinde ise iz kalmaz. Bunun sebebi, operasyonun burun delikleri içerisinden gerçekleştirilmesidir. Böylece görünür bölgede herhangi bir kesi veya dikiş izi bulunmaz.

  Elbette kişinin burun estetiği yaptırdığı yalnızca burun estetiği izi sebebiyle anlaşılmaz. Bununla birlikte operasyon sırasında ne gibi işlemler yapıldığı, burnun nasıl bir şekil aldığı da çok önemlidir. Burun estetiği sırasında yapılacak olan işlemler ve değişimler hastaya özel olarak planlanmalıdır. Aksi takdirde doğal olmayan ve göze batan bir burun görünümü elde edilebilir. Bu görünüm diğer kişiler tarafından kolayca fark edilebilmektedir. İstanbul doğal burun estetiği yapan doktorlar, hastalarının burunlarını ve yüzlerini detaylıca analiz ederler. Böylece hem burundaki estetik kusurlar giderilir hem de yüz ve burun arasında doğal bir denge kurulur.

  Burun Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Burun estetiği öncesinde hastanın burnu, yüzü ve yüzü meydana getiren diğer organları detaylı olarak incelenir. Bu organlar ve yüz arasındaki estetik bütünlük gözden geçirilir. Daha sonra ise hastanın talepleri de göz önünde bulundurularak yapılacak olan işlemlere karar verilir. Bu süreçte hastalar, çeşitli bilgisayar programlarının yardımı ile operasyon sonrasında burunlarının nasıl görüneceğini önceden görebilirler. Burun estetiği öncesinde kendi ‘’burun estetiği before after’’ fotoğraflarını inceleyebilirler.

  Burun Estetiği Sonrası Ay Ay Değişim Nasıldır?

  Burun estetiği ay ay değişim fotoğrafları bazı durumlarda yanıltıcı olabilmektedir. Çünkü burun estetiği sırasında yapılan işlemler ve burun estetiği iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak bahsetmek gerekirse burun estetiği sonrasında görülen şişlik ve morluklar ilk birkaç hafta içerisinde büyük oranda kaybolurlar. Özellikle de morluklar ve renk değişimi bu süreçte tamamen kaybolur. Miktarı az olsa bile şişlik, 1 yıl kadar burun bölgesinde kalabilir. Ancak bu şişliğin kişinin sosyal yaşamını etkilemediğini, özellikle de ilk bir aydan sonra fark edilmesi zor seviyelere indiğini unutmamak gerekir.

  İstanbul Burun Estetiği Ne Kadar?

  Burun estetiği fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Bu faktörler arasında; operasyonu yapacak olan doktor, operasyonun yapılacağı hastane ve operasyon sırasında ne gibi işlemler yapılacağı yer alır. İstanbul burun estetiği fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.