Burun Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Burun estetiği yalnızca ameliyattan ibaret olan bir operasyon değildir. Bu ameliyatın başarısı, burun estetiği öncesi ve sonrası süreçlere bağlıdır. Burun estetiği ameliyatı sırasında, burun kemiklerinden yumuşak dokulara kadar pek çok dokuya müdahale edilir. Bu dokular, estetik bir görünüm oluşturmak amacıyla adeta yeniden şekillendirilirler. Bahsettiğimiz şekillendirme süreci elbette operasyon sırasında kararlaştırılmaz. Operasyon öncesinde özel muayeneler, detaylı incelemeler ve planlamalar yapılır. İstanbul burun estetiği ameliyatı, bu planlamalar çerçevesinde yapılır. Ameliyatın ardından ise yine önemli bir sürece, yani burun estetiği sonrası iyileşme sürecine geçilir. Burun estetiği sonrası iyileşme süreci ne kadar verimli geçerse burun da o kadar çabuk iyileşir ve ideal görünümünü alır. İstanbul burun estetiği ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan gibi alanında uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.

  Burun Estetiği Öncesi Planlama Nasıl Yapılır?

  Burun estetiği öncesi planlamada iki önemli faktör vardır. Birincisi bireyin ne gibi bir tedaviye ihtiyaç duyduğu, diğeri ise bireyin nasıl bir tedavi talep ettiğidir. İlki, doktorun gerçekleştirdiği özel muayeneler sırasında belirlenir. İstanbul burun estetiği doktorları, hastalarının burunlarını detaylı olarak incelerler. Bu incelemeler sonucunda hastalarının ne gibi değişimlere ihtiyaç duyduğunu belirlerler. İkinci faktör ise hastanın nasıl bir burun görünümü istediği ile ilgilidir. Bu süreçte doktor, hastayı dikkatle dinler, hastanın taleplerini not eder. Daha sonra ise hastanın hem ihtiyaçlarını hem de taleplerini göz önünde bulundurarak bir ameliyat planlaması yapar.

  Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Hastalar burun estetiği sonrası bir gece kadar hastanede gözetim altında tutulurlar. Bu süreç iyileşme sürecinin geri kalanı için oldukça önemlidir. Hastane gözetimi boyunca, sağlık çalışanları düzenli olarak hastanın durumunu kontrol ederler. Varsa eğer ağrıyı, morluğu ve şişliği gidermek için çeşitli uygulamalara başvurulur.

  Taburcu olan hastalar yaklaşık 2 hafta içerisinde gündelik yaşamlarına dönebilirler. Ancak bu süreçte burunlarına özen göstermeleri gerekir. Burunlarını aşırı güneş ışığından ve fiziksel darbelerden korumalıdırlar. Burun estiği sonrası şişlikler, 1 ay içerisinde büyük oranda kaybolur. Ancak burnun ideal şeklini alması burnun yapısına göre 6 ayı bulabilmektedir.

  İstanbul burun estetiği ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan gibi alanında uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.