Burun Estetiği Pendik

  Kemik ve kıkırdak yapısında cerrahi yardımı ile değişiklik yaparak, burnun daha estetik görünmesi ve solunum problemlerinin giderilmesi için yapılan işlemlerdir. Burun bölgesi, iletişim esnasında göze en çok çarpan bölgedir. Aynı zamanda kişinin yüz ifadesi ve dış görünüşü üzerindeki etkisi de büyüktür. Bu nedenle burundaki estetik kusurlar, kişinin dış görünüşü ile barışık olmasını engelleyebilir. Bazı kişilerde ise burundaki yapısal sorunlar, ciddi solunum problemlerine neden olabilir. Her iki durumda da Burun estetiği Pendik (Rinoplasti) yardımı ile bölgeyi yeniden şekillendirmek mümkündür. Bazı durumlarda ise daha önce estetik operasyon kişilerde, tamamlayıcı ya da düzeltici nitelikte olan, “revizyon burun estetiği” yapılabilmektedir. İşlem sırasında hem açık cerrahi hem de kapalı cerrahi tercih edilebilir. Uygulama öncesinde yapılan inceleme ile hastanın burun şekli resimlenerek, kişinin yüzüne en uygun ve doğal görünecek burun şekline karar verilebilir. Pendik burun estetiği ameliyatı hakkında detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilir ve revizyon burun estetiği ameliyatı nda başarılı doktorlar dan olan Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan’dan randevu alabilirsiniz.

  Burun Estetiği Neden Yapılır?

  Burun estetiği hem estetik problemlerin hem de burun şeklinden kaynaklanan nefes alma sorunlarının giderilmesi için yapılabilmektedir. Burun yapısının aşırı kemerli olması, yüze göre çok büyük olması ya da eğrilik olması gibi problemlerin çoğu bu işlemler sayesinde düzeltilebilmektedir.

  Burun Estetiği ile Hangi Sorunlar Giderilebilir?

  Burun estetiği sayesinde hem hafif hem de ciddi düzeydeki burun eğrilikleri ve deformasyonları giderilebilir:

  • Burun ucunun şekli değiştirilebilir. Özellikle aşağı doğru bakan, düşük burun yapısının kaldırılıp, yukarı doğru şekilli ve orantılı bir burun ucu oluşturulması mümkündür.
  • “Hump” olarak da nitelendirdiğiniz, burun sırtının aşırı çıkık olduğu durumlarda törpüleme yapılabilir. Kişinin kendi kıkırdak dokusundan elde edilen greftler ile düşük burun yapısı düzeltilebilir.
  • Burun eğrilikleri düzeltilebilir. Burun kemiklerinin yeniden serbestleştirilmesi ve daha estetik hâle getirilmesi sağlanabilir.
  • Eğer nefes alma sorunları söz konusu ise alt konka radyofrekansı yardımı ile burun tıkanıklığına neden olan sorunların tedavisi yapılabilir. burun kemik eğriliği ameliyatı fiyat Bu şekilde kemik eğrilikleri, et büyümesi ve horlamaya neden olan tıkanıklıklar tedavi edilebilir.
  • Burun açısı ve büyüklüğü değiştirilebilir.

  Burun Estetiği Ameliyatları Nasıl Planlanır?

  İşlemden önce hastanın isteklerine uyacak şekilde, doğru ameliyat planının yapılması oldukça önemlidir. Bu nedenle estetik sürecinin ilk aşaması burun yapısının değerlendirilmesi ve hastanın yapısal olarak bu işleme uygun olup olmadığının anlaşılmasıdır. Hasta öyküsü doğrultusunda, öncelikle detaylı bir burun içi muayenesi yapılır. Eğer nefes alma ile ilgili problemler söz konusu ise bu problemlerin kaynağı saptanır. Bu süreçte hasta ile istediği estetik burun görünümü üzerine konuşulur ve kişinin yüz yapısı değerlendirilir. Amaçlanan; hastanın yüz yapısına da uyacak, en doğal burun profilinin çıkarılmasıdır. Bunun için burun yapısı farklı açılardan resimlenir ve bu resimler üzerinden mevcut estetik problemler değerlendirilir. Bu süreçte ameliyatın hangi yöntemle yapılacağına da netleşecektir.

  Burun Estetiği Pendik Nasıl Yapılır?

  Pendik burun estetiği; günümüzde başlıca açık ve kapalı cerrahi yöntemlerle yapılmaktadır:

  Açık Rinoplasti Ameliyatı

  Özellikle revizyon burun estetiğinde ve burunda ciddi derecede eğrilik, deformasyon olan hastalarda tercih edilir. Bu yöntemde burun deliklerinin arasından küçük bir kesi yapılır ve bu kesiden kıkırdak-kemik dokularına ulaşılır. Açık yöntemle yapılan burun ameliyatlarının en büyük avantajı; hekime geniş bir görüş açısı sağlamasıdır. Bu yöntem sayesinde burun kemerini törpülemek, kıkırdak greftleri yardımı ile burnu yeniden şekillendirmek mümkündür. Açık ameliyatın hasta açısından dezavantajı ise kapalı yönteme göre iyileşme sürecinin daha uzun olmasıdır.

  Kapalı Rinoplasti Ameliyatı

  Kapalı teknik, genellikle hafif şekil bozukluklarının düzeltilmesinde tercih edilir. Bu yönteme “kapalı” denmesinin nedeni burun deliklerinin içerisinden yapılan küçük kesilerle cerrahi işlemin gerçekleştirilmesidir. Burun tamamen kesilerek açılmaz. Bu nedenle ameliyat sonrası iyileşme süreci de daha konforludur. Bununla birlikte hekime dar bir görüş alanı sağladığı için tüm estetik/solunum problemlerinin bu yöntemle giderilmesi mümkün değildir. Bu nedenle değerlendirme aşamasında hastanın kapalı rinoplasti ye uygun olup olmadığı dikkatlice değerlendirilmeli ve yalnızca burun yapısı uygun olan hastalarda kapalı rinoplasti yapılmalıdır. Kapalı burun ameliyatı için bize ulaşabilirsiniz.

  Revizyon Rinoplasti

  “Revizyon rinoplastisi” olarak da bilinen bu uygulama, daha önceden yapılmış estetik işlemin eksiklerini gidermek ya da o işlemde yapılan hataları düzeltmek için tercih edilebilir. Burun şeklini düzeltmeye yönelik yapılan ilk cerrahi işlemde  en büyük problem kıkırdak ihtiyacıdır. Revizyon burun estetiğinde burnun istenen şekli en sağlıklı şekilde alması için vücudun farklı bölgelerinden kıkırdak doku da alınabilir. Güzel burunlar hayal değil.

  Burun Ucu Estetiği Nedir?

  Burnun uç kısmı, burun yapısı üzerinde en çok etkisi olan bölgelerin başında gelir. Burun ucunun aşağı eğimli olması, burnun üst kısmına göre büyük ya da küçük olması, deliklerin şekli gibi pek çok unsur estetik problemlere neden olabilir. Bu noktada burun ucu estetiği en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu cerrahi işlemler sayesinde:

  • Burun ucu küçültülerek, yüz ile orantılı hâle getirilebilir.
  • Sıkıştırılmış gibi görünen, küçük burun ucu yeniden şekillendirilebilir.
  • Simetrik olmayan burun delikleri simetrik hâle getirilebilir.
  • Burun ucu kaldırılarak, daha şekilli ve hoş bir yapı kazandırılabilir.
  • Sivri yapılı burun ucu daha yumuşak hatlara sahip olacak şekilde estetik müdahale yapılabilir.

  Burun ucu kaldırma burnun kemik kısmına dokunulmaz. burun ucu kaldırma fiyat Ameliyat süreci ise diğer estetik operasyonlar ile oldukça benzerdir.

  Burun Estetiği Pendik Ameliyatları Ağrılı Mıdır?

  Burun estetiği ile ilgili en sık sorulan sorulardan biri de cerrahi sürecinin çok ağrılı olup olmadığıdır. Pek çok insan, bu süreçten korktuğu için estetik olmaktan kaçınmaktadır. Bu noktada, sürecin düşünülen kadar ağrılı olmadığını söyleyebiliriz. Ameliyat genellikle genel anestezi ile yapılır. Bu nedenle cerrahi esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Ameliyat sonrasında ise yaklaşık 1 hafta kadar sürecek ağrı şikâyetleri olabilir. Bu süreçte yaşanan sıkıntıları minimuma indirmek için antibiyotikler ve ağrı kesicilerden yardım alınır. Böylece hastalarımızın bu süreci minimum sıkıntı ile geçirmesi ve kısa sürede günlük yaşamlarına dönebilmesi hedeflenir.

  Burun Estetiğinden Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Bu süreçte ameliyat kadar ameliyata hazırlık da önemlidir. Ameliyat öncesinde hedeflenen burun şekline ve cerrahi sürecine dair hastaya mutlaka detaylı ve tatmin edici bilgi verilmelidir. Aynı zamanda genel anestezi yapılacağı için anesteziden kaynaklanabilecek komplikasyon riskini de minimuma indirmek önemlidir. Bu nedenle hasta öyküsü dikkatlice incelenmeli; kan-idrar ve radyoloji tetkikleri ile kişinin anesteziye uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. Aşırı kanamaya neden olabilecek hastalıklar ve hastanın genel sağlık durumu raporlanarak, bu doğrultuda cerrahi planı yapılmalıdır.

  Ameliyat öncesinde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de sigara kullanımıdır. Sigara, doku iyileşmesini yavaşlatacağı için iyileşme sürecini de olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle hastalarımızın cerrahi operasyondan yaklaşık 1 ay öncesinde sigarayı bırakması tavsiye edilmektedir.

  Burun Estetiği Pendik Kimlere Yapılabilir?

  Burun Estetiği Kaç Yaşında Yapılır?

  Burun estetiği; cerrahi operasyona engel herhangi bir rahatsızlığı olmayan ve burun yapısı estetiğe uygun olan 18 yaş üstü bireylere güvenle yapılabilmektedir. Alanında uzman ve deneyimli bir hekim tarafından yapıldığında sonuçları oldukça tatmin edicidir. Bununla birlikte;

  • Beden dismorfik bozukluğu” olarak bilinen rahatsızlığa sahip olan hastalarda estetik işlemler psikolojik olarak olumsuz etkiler yaratabilir. Bu kişiler, kendilerine dair olumsuz beden algısına sahip oldukları için dışarıdan fark edilmeyen estetik kusurları büyütebilir ve psikolojik anlamda bedenleri ile barışmakta zorlanabilirler.
  • Obstrüktif uyku apnesi de burun estetiğine engel olabilecek bir diğer durumdur. Uyku apnesi olup estetik olacak kişilerde riskleri minimuma indirmek için CPAP gibi cihazlarla hastanın solunumu desteklenebilir.
  • Kanama bozukluğu olan kişilerde de cerrahi sonrası komplikasyon riski daha yüksek olabilir.

  Burun Estetiği Pendik Doğal Durur Mu?

  Günümüzde burun estetiği ile oldukça doğal sonuçlar almak mümkündür. Bu noktada önemli olan faktörlerden biri de doktorunuzun bu alandaki deneyimidir. Doğru yöntemle, doğru yaklaşımla yapılan burun estetiği ile oldukça doğal görünen, yüz ile orantılı bir buruna sahip olunabilir. Pendik burun estetiği hakkında tüm sorularınız için Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Cerrahiden beklenen sonuçların alınmasında ameliyat sonrası sürecin de etkisi büyüktür. Bu nedenle iyileşme sürecinde bireyin çok daha dikkatli olması, bölgeyi darbeden koruması gerekir. Aynı zamanda morluk ve ödemi azaltmak için de gerekli bakımın yapılmasına dikkat edilmelidir. Burun estetiğinden sonra:

  • Burun içerisine “nazal splint” uygulaması yapılabilir. Bu şekilde hem kanama riski azaltılır hem de şekillendirilen kemik yapısı desteklenir. Dolayısıyla iyileşme süreci de kısalır ve hastanın bu süreçte rahatça nefes alması sağlanır.
  • Burun şeklini desteklemek için burun sırtına aliminyum ya da termal splintler yerleştirilebilir. Bunlar bölgede yaklaşık 1 hafta süre ile kalır.
  • Açık ameliyatla yapılan estetik uygulamalardan yaklaşık 1 hafta sonra dikişler alınır.
  • Ameliyattan hemen sonra göz altlarına da yayılan ödem ve şişliğin olması oldukça doğaldır. Bu süreçte kişinin cilt yapısı da oldukça etkilidir. Hassas cilt yapısına sahip kişilerde ödem de morluk da fazla olabilir. Bu şikâyetler ameliyattan sonraki 1 hafta içerisinde yoğundur. Sonrasında ise morluk azalmaya, yerini yeşil-sarı lekelere bırakmaya başlar. Düzenli olarak soğuk kompres yapmak hem ağrıların azalmasına hem de morlukların kısa sürede azalmasına yardımcı olur.
  • Ameliyattan sonraki 1 ay, iyileşme için oldukça önemlidir. Bu nedenle morluk ve ödem şikâyetleri azalsa bile hastanın ağır kaldırmamaya, ağır sporlar yapmamaya dikkat etmesi gerekir. İşlemden sonraki 8 hafta güneş gözlüğü kullanılmamalıdır.

  Burun Estetiği Sonrası Burnun Tamamen İyileşmesi Ne Kadar Sürer?

  Estetik operasyondan sonraki 2 hafta – 1 ay içerisinde estetikli burun bölgesi tamamen iyileşir ve kişi sağlıklı bir şekilde günlük yaşamına devam edebilir. Bununla birlikte burun şeklinin oturması ve son hâlini alması için biraz daha zamana ihtiyaç vardır. Ameliyattan sonraki yaklaşık 6 ay – 1 yıl içerisinde ideal şekil belli olur ve şişlikler tamamen geçer.

  Pendik Burun Estetik Fiyatları 2022

  Burun estetiği, günümüzde en çok tercih edilen estetik işlemlerin başında gelmektedir. Aşırı kemerli görünümün giderilmesi ve burun ucunun şekillendirilmesi gibi işlemler sonrasında kişinin yüz ifadesi belirgin bir şekilde değişir. Yüz ile orantılı, düzgün ve ideal burun şekli ortaya çıkar. Dolayısıyla pek çok hastamız estetikten sonra dış görünüşü ile barışmakta ve kendini sosyal yaşamında daha iyi hissetmektedir. Benzer şekilde burun şeklinin değişmesiyle birlikte solunum problemleri de ciddi oranda azalır ve hayat kalitesi yükselir. Burun estetik fiyatları ise hem yapılan estetik şekline hem de ameliyat yöntemine göre değişmektedir. Pendik burun estetiği fiyatları 2022 hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir ve randevu alabilirsiniz.