Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Burun ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır, bunlar:

  • Operasyon sonrasında yatış pozisyonuna dikkat edilmesi gerekir. Baş, mümkünse yüksek bir konumda olacak şekilde dinlenilmelidir. Yüz üstü veya yan yatmamaya özen gösterilmelidir.
  • Ameliyattan sonra doktorun önerdiği süre boyunca duş alınmamalı, banyo yapılmamalıdır. Bu süre ortalama 3 gün olmakla birlikte kişiden kişiye değişebilir.
  • Burun ameliyatı sonrası 1 hafta kadar sportif faaliyetlerde bulunulmamalıdır. Bu sürenin ardından doktor önerisi doğrultusunda hafif egzersizler yapılabilir.
  • Hastalar, burunlarını olası fiziksel darbelere karşı korumalıdırlar.
  • İyileşme süreci boyunca iyileşmenin gerek hızlı gerekse de ideal bir şekilde gerçekleşmesi için sigara tüketilmemesi önerilir.
  • Burun estetiği sonrası bir ay kadar burnu, güneşin zararlı ışınlarına karşı korumak gerekir. Bunun için gerekirse şapka kullanılmalıdır.
  • Doktor tarafından reçete edilen ilaçlar, önerildikleri zamanlarda ve dozlarda kullanılmalıdır. Doktora danışmadan farklı ilaçlar kullanılmamalıdır.
  • Doktorun önerdiği süre boyunca gözlük kullanılmamalıdır. Gözlük kullanımı bazı durumlarda burnun iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilmektedir.
  • Kişisel hijyene dikkat edilmelidir.
  • Doktor tavsiyelerine mutlaka uyulmalı, doktor; iyileşme süreci sırasında meydana gelen olumsuzluklar hakkında bilgilendirilmelidir.

  Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Burun estetiği ameliyatı sonrasında hastalar 1 gece hastanede kalırlar. Bu süre zarfında gerekli ilaç uygulamaları yapılır, operasyon bölgesi ile özel olarak ilgilenilir. Burun ameliyatı sonrası hastanın burun bölgesinde şişlik ve ödem görülmesi gayet normaldir. Bu ödemi azaltmak için soğuk uygulamaya başvurulabilir. Şişlik ve ödem, ameliyat gününü takiben 1 hafta içerisinde büyük oranda kaybolur. Bu yüzden hastalar ameliyattan 1 hafta sonra gündelik yaşamlarına dönebilirler. Eğer ameliyatın ardından tampon kullanılmışsa, tampon da bu süre zarfında çıkarılmış olur. Ameliyattan sonra 1 ay içerisinde burun büyük oranda iyileşir ancak asıl görünümünü alması 1 yılı bulabilmektedir.

  Burun Estetiği Sonrası Ay Ay Değişim Nasıl Olur?

  Burun estetiği sonrası ay ay değişim fotoğrafları, burun estetiği yaptırmak isteyen bireyler tarafından oldukça merak edilmektedir. Ancak bu fotoğraflar, burun estetiği sonrası yaşanan değişimleri tam olarak ifade etmekte yeterli olmayabilirler. Çünkü burun estetiği sırasında yapılmış olan işlemler ve burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Genel olarak bahsetmek gerekirse ameliyatın ardından oluşan ödem ve şişlik ilk bir ay içerisinde büyük oranda kaybolur. Ödemin azalması ile burnu meydana getiren dokular daha iyi şekilde beslenir ve kendilerini onarırlar. Bu süreçte kan akışını azaltabilecek sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak gerekir. İlk aydan sonra burunda kalan bir miktar ödem, dışarıdan neredeyse fark edilemeyecek boyutlardadır. Ameliyatın ardından 6 ay içerisinde burun dokuları da neredeyse tamamen iyileşmiş olur. Bu süre, burun derisinin kalınlığına göre kişiden kişiye değişebilir. 1 yıl içerisinde ise pek çok hastada tam iyileşme görülmüş olur.

  Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

  Burun estetiği sonrası iyileşme süresi 1 ila 2 haftadır. Bu süre zarfında hastalar, gündelik yaşama dönebilecek ölçüde iyileşirler. Burunlarındaki ödem ve morluk azalmış, burnun iyileşmesi hız kazanmış olur. Ancak burnun asıl görünümünü alması ve tamamen iyileşmesi 1 yılı bulabilmektedir. Burun ameliyatı sonrası iyileşme süresi, hastanın iyileşme süreci boyunca doktor önerilerine uyması ile kısaltılabilir. Bu yüzden doktor tavsiyelerine uyulması çok önemlidir.

  İstanbul Burun Estetiği Fiyatları 2022

  İstanbul burun estetiği fiyatları; burun ameliyatının yapıldığı kliniğe ve operasyonu gerçekleştirecek olan doktora göre değişiklik gösterebilir. Yine operasyon sırasında yapılacak olan işlemlerin kapsamı da İstanbul burun ameliyatı fiyatlarını etkileyebilmektedir.

  İstanbul burun estetiği ücreti hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir, Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan gibi alanında uzman bir isimden randevu alabilirsiniz.