Burun Kemeri Düzeltme İstanbul – Op.Dr. Can Kalkavan

  Burun Kemeri Düzeltme İstanbul

  Burun kemeri düzeltme İstanbul; burun kökünün altında bulunan ve burun kemeri olarak adlandırılan çıkıntının düzeltilmesi, burnun daha estetik görünüm kazanması için yapılan estetik uygulamalardır. Burun kemerinin çıkık olması, burnun olduğundan daha büyük görünmesine neden olur. Bu durum özellikle profilden bakıldığında oldukça belirgindir. Bu nedenle pek çok kişi dış görünüşünü beğenmemekte ve düz, şekilli bir burun istemektedir. Burun törpüleme işlemi sayesinde bölgede daha orantılı ve estetik bir görünüm elde etmek mümkündür.

  Burun kemeri düzeltme, cerrahi ile yapılan bir işlemdir. Genellikle buruna yapılan diğer estetik müdahaleler ile birlikte yapılır. Bu nedenle sadece törpüleme yapılan cerrahi işlemler nadirdir. Bu süreçte burun kanatlarını şekillendirilmesi, burun çatısının burun sırtı ile uyumlu hâle getirilmesi ile birbirini tamamlayan, oldukça hoş sonuçlar elde edilebilmektedir. İstanbul burun kemeri düzeltme hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Burun Kemeri Düzeltme Neden Yapılır?

  Burun sırtının yapısı, burun şekli üzerinde en etkili bölgelerden biridir. Bu bölgenin ileri doğru fazla çıkık olması ise “kemerli burun” olarak nitelendirilir. Bu burun yapısı, kişinin profilden görünüşü üzerinde oldukça etkilidir. Özellikle burun ucunun da aşağı doğru eğimli olduğu kişilerde bu durum estetik şikâyetlere neden olabilir. Bölgedeki eğri görünüm nedeniyle kişi dış görünüşünü beğenmeyebilir ve sosyal yaşamında kendini rahat hissetmeyebilir. Burun kemeri düzeltme ameliyatları, burun sırtını yüz ile orantılı hâle getirerek, kişinin dış görünüşü ile barışmasını sağlayan başlıca estetik uygulamalardandır.

  Kemerli Burun Nasıl Anlaşılır?

  Burun yapısının kemerli olup olmadığı pek çok kişi tarafından kolayca anlaşılabilir. Bunun için özel bir muayene gerekmez. Ancak bazı kişilerde burun ucunun normalden daha aşağıda olması da bu görünüme neden olabilmektedir. Kemerli burnu anlamanın en iyi yolu burun kökünden çizildiği düşünülen, bir doğru parçasını takip etmektir. Eğer burun sırtı bu çizginin gerisinde kalıyorsa ya da bu çizgiyi takip ediyorsa kemerden söz edemeyiz. Ancak doğrunun ön kısmına doğru çıkıntı oluşturuyorsa, bu burun yapısının kemerli olduğunu kolayca söyleyebiliriz.

  Kemerli Burun Tipleri Nelerdir?

  Her burun yapısı kendine özgüdür. Bu nedenle burun kemerinin düzeltilmesinde de kişinin kendi burun yapısına ve ihtiyaçlarına uygun cerrahi planı yapılmalıdır. Bu noktada kemerli burundaki estetik problemlerin net bir şekilde saptanması oldukça önemlidir. Yaygın görülen kemerli burun yapıları:

  • Burun kökü ve projeksiyonunun normal olması
  • Burun ucu projeksiyonunun artmış olması ve burunda kemerin olması
  • Burun ucu projeksiyonunun düşük olması nedeniyle ortaya çıkan “yalancı kemer” görünümü
  • Burun kökünün olması gerekenden daha çukur olduğu burunlar
  • Karma tip kemerli burun (burun ucunun ideal konumunda olmadığı ve burun kökünün çukur yapıda olduğu burun yapısı) olarak sıralanabilir.

  Burun Kemeri Düzeltme Ameliyatlarına Nasıl Karar Verilir?

  Burun kemeri düzeltme; genellikle burun estetiği kapsamında, diğer estetik işlemlerle birlikte yapılan bir cerrahi işlemdir. İdeal burun sırtı, kadınlarda burun kökünden çizilen çizgiden 1 – 2 mm geride; erkeklerde ise aynı hizada seyreder. Burun kemeri törpüleme işleminde de bu doğrultuda işlem yapılır. Ancak operasyonun detaylı olarak planlanması oldukça önemlidir. Bu noktada hem hastanın estetik beklentilerini dikkate almak hem de doktorun kendi uzmanlığı doğrultusunda en doğru yönteme karar vermek gerekir.

  Burun Kemeri Düzeltme Ameliyatlarında Anestezi Yapılır Mı?

  Burun kemeri düzeltme ameliyatlarında çoğunlukla genel anestezi yapılır. Sadece burun kemerine müdahale yapılacak, daha basit uygulamalarda farklı anestezi yöntemleri de değerlendirilebilir. Ancak burun estetikleri genellikle kemik-kıkırdak dokusuna da müdahale yapılan, komplike ameliyatlardır. Bu nedenle törpüleme işlemi çoğu zaman diğer cerrahi uygulamalarla birlikte yapılır. Yüz bölgesinde yapılan bir cerrahi uygulama olduğu için, hastalarımızın psikolojik açıdan da rahat hissetmesi adına, genel anestezi doğru bir tercih olacaktır.

  İşlem sırasında anestezi yapıldığı için hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı da hissetmemektedir. Ameliyat sonrası oluşan ağrı ve acı şikâyetleri ise ağrı kesiciler ve soğuk kompres yardımı ile kontrol altında tutulur.

  Burun Kemeri Düzeltme Ameliyatları Nasıl Yapılır?

  Burun kemeri düzeltme ameliyatları da hem kapalı hem açık yöntemle yapılabilir. Tercih edilen ameliyat yönteminde kişinin burun yapısı ve istekleri belirleyici olacaktır. Açık ameliyat yöntemi, özellikle bölgede ciddi deformasyon görülen kişiler için idealdir. Bu yöntemde hekime geniş bir görüş açısı sağlanır. Bu nedenle törpüleme, kemik ve kıkırdak düzeltme işlemleri kolayca yapılabilmektedir.

  Bununla birlikte eğer hastanın burun yapısı uygunsa ve deformasyon azsa kapalı cerrahi de yapılabilir. Her iki yöntemde de doktorunuz alanında uzman ve deneyimli olduğu sürece başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. İstanbul burun kemeri düzeltme hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Can Kalkavan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Burun Kemeri Törpülendiğinde Kemere de Müdahale Yapılır Mı?

  Kemerli burun yapısının en büyük nedenlerinden biri kemik ve kıkırdak dokusunun fazla olmasıdır. Bu nedenle sırt kısmı törpülendikten sonra kemik yapısının hareket ettirilmesi ve bölgede estetik bir çatı yapısının oluşturulması gerekir. Bu sorunun yanıtı kişiden kişiye değişmekle birlikte, çoğu zaman müdahale edilir şeklinde yanıtlanabilir.

  İstanbul Burun Kemeri Düzeltme Fiyatları

  Kemerli burun yapısı, özellikle ülkemizde pek çok kişinin rahatsız olduğu bir estetik görünümdür. Bununla birlikte günümüzün gelişmiş estetik uygulamaları sayesinde düzeltilmesi mümkündür. Burun kemeri törpülendiğinde, burun sırtı düz ve burun ucu ile orantılı bir görünüme kavuşur. Bu da hastalarımızın yüz ifadesini olumlu yönde etkilemektedir. Burun kemeri düzeltme fiyatları ise yapılan estetik işleme göre değişebilir. İstanbul burun kemeri düzeltme fiyatları hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.