Burun Ucu Estetiği İstanbul, 2022 Fiyatları – Dr. Kalkavan

  Burun Ucu Estetiği İstanbul

  Burun ucu estetiği İstanbul; burun yapısını değiştirmeden, sadece burnun uç kısmındaki estetik problemleri gidermeyi amaçlayan bir estetik uygulamadır. Yaygın olarak “mini rinoplasti” ya da “tipplasti” adıyla da bilinmektedir. Bu estetik uygulamanın amacı genellikle burnun daha kalkık ve estetik bir görünüme kavuşmasıdır. Nefes alma problemlerine neden olan septum eğriliği gibi estetik sorunlar, bu operasyonda düzeltilmez. Bu nedenle çoğunlukla burun ucundaki estetik problemlerden şikâyetçi olan hastalarımızda tercih edilmektedir.

  Bu işlem, tıpkı diğer burun ameliyatlarında olduğu gibi açık ya da kapalı cerrahi ile yapılabilir. Cerrahi süreci rinoplasti ameliyatlarına benzer. Ancak bölgeye müdahale çok daha az olduğu için iyileşme sürecinin de daha konforlu olduğu, hastanın daha kısa sürede günlük yaşamına dönebildiği uygulamalardır. Yazımızın devamında burun ucu estetiği İstanbul hakkında tüm merak ettiklerinizi bulabilir; randevu için Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Burun Ucu Estetiğinin Burun Estetiğinden Farkı Nedir?

  Burnun uç kısmı, kişinin yüz ifadesi üzerinde en etkili bölgelerden biridir. Bazı kişiler, kemikli ve eğri bir burun yapısı olmasa da geniş burun deliklerine, sivri ya da aşağı bakan yapıda burun ucuna sahip olabilir. Bu noktada burnun tamamına müdahale etmeden, sadece uç kısımdaki deformasyonu düzeltmek ve bölgenin yüz ile uyumlu hâle gelmesini sağlamak mümkündür.

  Burun ucu estetiğinde kemik ya da kıkırdak dokusuna müdahalede bulunulmaz ya da törpüleme işlemi yapılmaz. Sadece uç kısım cerrahi ile açılır ve daha estetik görünecek şekilde yeniden konumlandırılır. Tüm burna yapılan estetik müdahalede ise hem kemik ve kıkırdak dokularında hem de burnun genel yapısında değişiklik söz konusudur. Bu nedenle bu işlem, mini rinoplasti olarak da adlandırılmaktadır.

  Burun Ucu Estetiği ile Hangi Kusurlar Düzeltilebilir?

  Burun ucunun kemer kısmından geniş olması, daha dar olması ya da aşağı doğru konumlanması en sık görülen estetik problemlerden biridir. Özellikle burun ucunun aşağı eğimli olması, kişinin daha sinirli ve mutsuz görünmesine neden olabilmektedir. Burun ucu kaldırılarak, yeniden şekillendirildiğinde ise profilden de oldukça hoş görünen, daha etkileyici bir yüz ifadesi ortaya çıkar. Bu işlem sayesinde;

  • Burun ucunu incelterek, üst kısım ile orantılı hâle getirmek
  • Uç kısmı kaldırmak
  • Burun ucunun açısını değiştirmek
  • Burun ucunu biraz daha öne getirmek
  • Burun deliklerindeki asimetriyi gidermek, aşırı büyük burun deliklerini yeniden şekillendirmek
  • Burun kanatlarındaki fazla deriyi toparlamak mümkündür.

  Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur?

  Burun ucu estetiği, genellikle burun yapısında ciddi estetik sorunlar olmayan ancak uç kısımda düşüklük ya da genişlik/darlık problemi olanlar için uygun bir işlemdir. Tüm estetik uygulamalarda olduğu gibi bu işlemde de hastanın 18 yaş üzerinde olması tercih edilir. Bununla birlikte kişinin estetiğe uygun olup olmadığını anlamak için mutlaka detaylı bir muayene yapılmalı ve burun yapısı incelenmelidir. Bu işlem yaygın olarak;

  • Burun ucu sarkık olanlara
  • Burun ucu aşağı doğru eğimli olanlara
  • Burun ucu geniş olanlara
  • Burun ucu aşırı yuvarlak/sivri olanlara
  • Burun kemeri aşırı belirgin olmayan, uç kısmında orantısızlık olanlara
  • Burun kemiği ile burun-yanak bileşkesi arasındaki mesafe geniş olmayanlara
  • Burnun alın ile birleşen bölgesi yüksek olmayan kişilere yapılabilir.

  Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

  Bu işlem hem açık hem de kapalı cerrahi yöntemle yapılabilir. Bu noktada hastanın ihtiyaçları ve burun yapısı değerlendirilerek bir karar vermek en doğrusu olacaktır. Açık ameliyat yöntemi ile yapılan ameliyatlarda burun deliklerinden küçük bir kesi yapılır. Böylece burun delikleri istenen şekilde yeniden konumlandırılabilir ve burun ucunun yapısı değiştirilebilir.

  Kapalı ameliyat yöntemi ile yapılan ameliyatlarda ise burun deliklerinin içerisinden küçük kesiler yapılır. Görüş alanı daha dar ve bölgeye verilen hasar daha azdır. Bu nedenle cerrahi sonrasında iyileşme süreci ve morluk şikâyetleri daha az olmaktadır.

  Burun estetiğinde tercih edilen her iki yöntemin de kendine göre avantajları bulunmaktadır. Bu noktada önemli olan; hastanın ihtiyaçlarına en iyi şekilde hangi yöntemin karşılık vereceğidir. Alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapıldığı sürece, her iki yöntemle de oldukça başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

  Burun Ucu Estetiğinden Önce Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  Burun ucu estetiği de genel anestezi altında yapılan bir işlem olduğu için cerrahiden önce hastalarımızın mutlaka detaylı olarak değerlendirilmesi gerekir. Kan tahlilleri ile kişinin genel sağlık durumunun ameliyata uygun olup olmadığı değerlendirilir. Eğer hastanın düzenli kullandığı ilaçlar varsa anestezi öncesinde bunların kullanımı kısıtlanabilir ya da yeniden düzenlenebilir.

  Sigara kullanımı doku iyileşmesini olumsuz etkilediği için burun ucu estetiği öncesi tütün ürünlerini bırakmak da işlemin sonucunu olumlu etkileyecektir.

  Burun Ucu Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Bu operasyondan sonra iyileşme süreci burun estetiği sonrası ile benzerdir:

  • Hastalarımızın burun bölgesini darbelerden koruması gerekir.
  • Bir süre ağır sporlardan uzak durulmalıdır.
  • Bir süre soğuk kompres ile bölge rahatlatılabilir.

  Her hastanın cilt yapısı farklı olduğu için iyileşme sürecinin uzunluğu da kişiden kişiye değişebilir. Ancak bölgenin kendini tam anlamıyla toparlaması ve burnun son hâlini alması 6 ay – 1 yıl sürebilmektedir.

  İstanbul Burun Ucu Estetiği Fiyatları

  Burun ucu estetiği, kişinin dış görünüşünü büyük oranda değiştirebilir. Özellikle aşağı doğru eğimli burun yapısı olan kişilerde, estetik sonrası yüz ifadesi daha hoş ve çekici bir görünüm kazanır. Bu da hastalarımızın psikolojisini olumlu yönde etkilemektedir. Burun ucu estetiği fiyatları ise yapılan estetik uygulamaya ve yöntemine göre değişebilir. İstanbul burun ucu estetiği fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan ile iletişime geçebilirsiniz.