Konka Radyofrekans İstanbul, 2022 Fiyatları – Dr. Kalkavan

  Konka Radyofrekans İstanbul

  Konka radyofrekans İstanbul, günümüzde konka büyümesinin tedavisinde kullanılan, en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Aynı zamanda cerrahiye kıyasla çok daha modern, dikişsiz ve ağrısız bir uygulamadır. Bu nedenle hem çocuklarda hem de yetişkinlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Konka büyümesi, her yaşta görülebilen bir rahatsızlıktır. Farklı nedenlerle ortaya çıkabilir ve ilerlediğinde burun tıkanıklığına neden olarak nefes almayı engeller. Konka adını verdiğimiz yapılar, burnun her iki tarafında, üçer adet olmak üzere bulunur. Bu dokulardaki büyüme herhangi birinde olabilir ancak sıklıkla alt konkada görülmektedir. Radyofrekans ile konka hipertrofisi tedavisinin amacı; bu büyümeyi ısı enerjisi ile ortadan kaldırmak ve havanın burundan kolayca geçmesine yardımcı olmaktır. İstanbul konka radyofrekans ve fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Konka Radyofrekans Nedir?

  Konka, burun boşluklarının yan duvarlarında bulunan, damar bakımından zengin içerikli yumuşak dokulardır. Alerji ya da septum eğriliği gibi nedenlerle bu yapılar normalden büyük boyutlara ulaşabilir. “Üst, orta ve alt” olmak üzere üç gruba ayrılan konkalar, büyüdüğünde nefes alışverişi zorlaşır. Dokular burun deliklerini kapattığı için hava akışı engellenir. Bu noktada sağlıklı nefes alışverişini devam ettirebilmek için tedavi edilmesi gerekebilir.

  Konka hipertrofisinin tedavisinde hem cerrahi hem de cerrahi olmayan yöntemler kullanılabilir. Cerrahi yöntemlerde, bölgedeki mukoza zarar görebileceği için ameliyat sonrası risk daha fazladır. Bu noktada günümüzün modern teknolojisi ile yapılan, ameliyatsız tedavi yöntemleri sıklıkla tercih edilmektedir. Konka radyofrekans da bunlardan biridir.

  Konka radyofrekans uygulamalarında temel amaç, bölgeye ısı enerjisi vererek dokuların küçülmesini ve normal boyutlara ulaşmasını sağlamaktır. Ameliyatsız bir işlem olduğu için hastalarımızın günlük yaşama dönüş süresi de ciddi ölçüde kısalmaktadır.

  Konka Radyofrekans Kimlere Yapılır?

  Konka radyofrekans için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Yaygın olarak “burun eti” olarak da bilinen konkalarda, yaşamın herhangi bir evresinde hipertrofi yani büyüme görülebilir. Bu nedenle işlem hem çocuk hem de yetişkinlerde güvenle uygulanabilmektedir.

  Konka Radyofrekans Hangi Durumlarda Yapılır?

  Konka radyofrekans, özellikle büyümenin ilerlemiş olduğu hastalarda sıkça tercih edilir:

  • Eğer hipertrofi nedeniyle burun etleri şişiyor ve nefes almak olumsuz etkileniyorsa
  • Horlama ve apne şikâyetleri söz konusuysa
  • Yumuşak damarda kalınlaşma ve sarkma olan hastalarda

  Konka Radyofrekans Nasıl Yapılır?

  Uygulama esnasında özel elektrotlar kullanılır. Bu elektrotların yardımıyla bölgeye güvenli frekanslarda enerji verilir. Bu esnada herhangi bir kesi yapılmasına gerek yoktur. Kesi olmadığı için kanama da olmaz. Dolayısıyla cerrahiye göre risklerin çok daha düşük olduğunu; çok daha güvenli bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

  Konka Radyofrekans Ne Kadar Sürer? Anestezi Yapılır Mı?

  İşlem yaklaşık 5 – 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Ameliyat esnasında anestezi yapılmaz veya çok hafif bir anestezi uygulanabilir. Ancak septum deviasyonu düzeltilirken yapılan radyofrekans uygulamalarında, septumu düzeltmek için genel anestezi yapılır. Bu esnada radyofrekans da tamamlanabilir.

  İşlemden Sonra Tampon Konulur Mu?

  Radyofrekansın en büyük avantajlarından biri de uygulama sonrasında iyileşme sürecinin oldukça konforlu olmasıdır. Herhangi bir cerrahi kesi yapılmadığı için burun içerisinde dikiş kalmaz. Aynı zamanda tampon da kullanılmaz. Hastalarımız, uygulama sonrasında hemen taburcu olurlar ve ciddi ağrılar hissetmezler.

  İşlem Sonrasında Şişlik ve Morluk Olur Mu?

  Uygulama sonrasında bölgede şişlik ve morluk oluşmaz. Günlük yaşamı kısıtlayacak yan etkiler olmaz. Bu nedenle hastalarımız aynı gün içerisinde ev yaşamlarına dönebilirler. Bu süreçte burun içi spreyleri kullanılabilir. Kanama riskini dikkate alarak hastaların 1 – 2 gün dinlenmesi, ağır fiziksel aktivitelerden kaçınması tavsiye edilmektedir.

  Konka Radyofrekans Yinelenebilir Mi?

  İşlem tek seansta yaklaşık %80 oranında başarı gösterir. Ancak beklenen ve yeterli sonuçlar elde edilemezse 3 ay bekledikten sonra yeniden uygulama yapılabilir.

  Konka Radyofrekansın Avantajları Nelerdir?

  • Isı enerjisi ile yapılan bu tedavi, kontrollü bir yöntem olduğu için etkisini doku üzerinde gösterir ancak doku yüzeyine zarar vermez.
  • Ameliyat sonrası ağrı ve ödem olmaz.
  • Koku fonksiyonu kaybedilmez.
  • Cerrahi burun ameliyatlarının büyük kısmında olduğu gibi göz ve göz altlarında morarma olmaz.
  • İşlemden sonra buruna alçı konulmaz.

  İstanbul Konka Radyofrekans Fiyatları

  Konka büyümesi; kişinin sağlıklı bir şekilde nefes almasını engelleyen, horlama şikâyetine neden olabilen bir rahatsızlıktır. Günümüzün modern tedavi yöntemleri sayesinde ise ameliyatsız tedavisi mümkündür. Radyofrekans sayesinde konka dokusu küçülebilir ve sağlıklı kabul edilen boyutlara ulaşabilir. İstanbul konka radyofrekans fiyatları hakkında detaylı bilgi için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan’ın kliniğini ziyaret edebilirsiniz.