Septorinoplasti İstanbul – Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan

  Septorinoplasti İstanbul

  Septorinoplasti İstanbul; burundaki fonksiyonel ve estetik sorunların giderilmesi için yapılan cerrahi işlemlerdir. Burun şekli, kişinin yüz ifadesini büyük ölçüde etkileyebilir. Aynı zamanda septum deviasyonu da dediğimiz, burnun orta kısmındaki kemiğin eğri olması durumu kişinin sağlıklı nefes alıp vermesini de olumsuz engelleyebilir. Bu durum hem kişinin dış görünüşü ile barışmasını engeller hem de yaşam kalitesini düşürür. Bu noktada, estetik ameliyatlar sayesinde bu problemleri engellemek mümkündür. Septorinoplasti adı da verilen cerrahi prosedürler sayesinde burun şekli değiştirilebilir; hem daha estetik hem de daha rahat nefes alan hâle getirilebilir. İstanbul septorinoplasti hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan’dan randevu alabilirsiniz.

  Septorinoplasti İstanbul Nedir?

  Septorinoplasti; septoplasti ile birlikte rinoplasti ameliyatlarının da yapılmasına imkân veren bir cerrahi işlemdir. Yani kişinin hem burun şekli hem de burundaki deformasyon tek bir ameliyatta giderilebilir. Bunun en büyük avantajlarından biri ise kuşkusuz kişinin tek bir cerrahi süreci ile hem istediği görünüme kavuşması hem de rahat nefes alan bir burun yapısına kavuşmasıdır.

  Her bireyin burun şekli özgün olduğu için septorinoplastide de tercih edilecek cerrahi planı farklı olmalıdır. Bu noktada hem septum deviasyonunun düzeltilmesine hem de burun ucunun kaldırılmasına, burun deliklerinin yeniden şekillendirilmesine ve kemiğin törpülenmesine odaklanılabilir.

  Kimler Septorinoplasti Olabilir?

  Septorinoplasti ameliyatları, burun şeklinden memnun olmayan ve nefes alma sorunları yaşayan neredeyse herkese yapılabilir. Ancak kemik ve kıkırdak gelişiminin tam anlamıyla tamamlanmadığı, 18 – 20 yaş altı kişilerde ameliyat riskli olabilmektedir. Bu nedenle işlemin 18 yaş üzeri bireylerde yapılması tercih edilir. Bu noktada kişinin cerrahiye uygun olup olmadığı da oldukça önemli bir kriterdir. Eğer kalp rahatsızlıkları, tansiyon, şeker gibi anestezi sürecinde riskli olabilecek hastalıklar söz konusu ise kişi mutlaka bu durumu doktoru ile paylaşmalı; cerrahi süreci kişinin öyküsüne göre planlanmalıdır.

  Septorinoplastide, septum deviasyonu adı verilen, burnun orta kısmındaki kemiğin düzeltilmesine odaklanılır. Septum eğriliği düzeltilirken, burun şekillendirilir ve daha estetik bir görünüm kazanır. Bu nedenle septum bölgesinde eğrilik olan ve estetik yaptırmak isteyen kişiler için bu yöntem oldukça tatmin edici sonuçlar verecektir.

  Septoplasti ile Septorinoplasti Arasındaki Fark Nedir?

  Septoplasti ile septorinoplasti arasındaki temel fark işlem esnasında estetik işlem yapılıp yapılmadığıdır. Septorinoplasti uygulamasında işleme rinoplasti yani burun estetiği de dahil edilir. Bu nedenle eğri olan kemik törpülenebilir, burun delikleri ve burun ucu şekillendirilebilir. Septoplasti uygulamalarında ise sadece septum deviasyonu düzeltilir. Ancak estetik işlem yapılmaz bu nedenle de kişinin burun şekli değişmez.

  Septorinoplasti İstanbul Nasıl Yapılır?

  Burun estetiği ve diğer burun ameliyatlarında cerrahi planı genellikle hastanın ihtiyaçlarına göre yapılır. Herkesin burun yapısı farklı, burundaki deformasyonun şekli değişiktir. Bu nedenle cerrahi süreci de değişken olmaktadır. Özellikle septoplasti ile birlikte rinoplasti de yapıldığı için kişinin burun şekline en çok yakılan burun şekli tasarlanır ve bu doğrultuda işlem yapılır.

  Septorinoplasti de diğer burun ameliyatları genellikle açık cerrahi ile yapılır. Açık yöntem ile yapılan burun ameliyatlarında burnun alt kısmından küçük bir kesi yapılır. Burun açılır, gerekli ise kemik ve kıkırdak dokusu dışarıya çıkarılarak törpülenir.

  Septorinoplastiden Sonra Burun Doğal Görünür Mü?

  Burun estetiği, doğru yöntemlerle yapıldığında oldukça doğal sonuçlar veren bir estetik uygulamadır. Günümüzün modern yöntemleri sayesinde burun estetiği yapmadan önce bölgeyi fotoğraflamak ve kişinin yüz şekli ile en uyumlu sonuçları planlamak mümkündür. Bu nedenle yanak, alın, çene ve göz yapısı dikkate alınarak; yüzün büyüklüğüne ve şekline göre yapılan bir estetik uygulama sayesinde oldukça doğal sonuçlar elde etmek mümkündür.

  İstanbul Septorinoplasti Fiyatları

  Septorinoplasti, günümüzde en çok tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. Özellikle hem nefes alma problemleri olan hem de burun şeklini değiştirmek isteyen kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. İşlemin fiyatları ise kişinin ihtiyaçlarına ve yapılan işleme göre değişebilir. İstanbul septorinoplasti fiyatları 2022 hakkında daha fazla bilgi almak için kliniğimizi arayabilir ve Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan’dan randevu alabilirsiniz.