Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı İstanbul

  Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı İstanbul

  Thermal welding ile bademcik ameliyatı İstanbul, bademciklerin alınmasında günümüzde en çok tercih edilen yöntemdir. Geleneksel cerrahi yöntemine çok daha konforlu bir alternatif olan Thermal Welding sayesinde operasyon esnasında görülebilecek kanama riski oldukça azalır. Aynı zamanda ameliyat sonrasında da kanama olma ihtimalini ciddi oranda düşürmektedir. Thermal Welding ile yapılan bademcik ameliyatlarında bölgeye ısı enerjisi verilir. Böylece çevre dokulara da zarar vermeden, güvenli bir şekilde işlemi tamamlamak mümkün olmaktadır. İstanbul Thermal Welding fiyatları ve işlem hakkında daha fazla bilgi almak için Op. Dr. Can Şinasi Kalkavan ile iletişime geçebilirsiniz.

  Bademcik Ameliyatı Nedir? Neden Yapılır?

  Bademcik ameliyatı, çeşitli nedenlerle normalden fazla büyüyen ve şişen bademcik bezlerinin çıkarılması için yapılır. Bademcikler, boğazın arka kısmında bulunur. Bölgenin sağ ve sol kısmını kaplar. Temel görevleri ise hava yoluyla alınan bakteri ve mikroplara karşı savunma sağlamaktır. Ancak bazı kişilerde bu bezlerin kendisi de iltihaplanır ve boğaz ağrısı, nefes alamama gibi şikâyetlere neden olur. Bu durumda cerrahi yardımı ile çıkarılabilirler. Bu da yaygın olarak “bademcik ameliyatı” olarak bilinmektedir. Bademcik ameliyatı:

  • Tonsilit olarak da bilinen iltihabın sık sık tekrar etmesi
  • Uyku apnesi şikâyetinin olması
  • İltihap nedeniyle diş ve çene yapısını etkileyen problemlerin ortaya çıkması durumunda yapılır.

  Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı Nedir?

  Thermal Welding, günümüzde bademciklerin alınması için en sık tercih edilen yöntemdir. Geleneksel cerrahi yöntemlerinde bademcikler alınırken kanama riski daha yüksektir. Bölge hassas bir bölge olduğu için kanama hem cerrahi sürecini hem de iyileşmeyi olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenle hastalar iyileşme sürecini hem daha uzun geçirmekte hem de çok daha dikkat etmelidir. Thermal Welding ile yapılan ameliyatlarda ise bademcikleri bölgeden uzaklaştırmak için ısı enerjisi kullanılır. Böylece çevre dokulara zarar vermeden, bezleri çıkarmak mümkün olmaktadır. Bu da kanama riskini ciddi oranda azaltmakta ve hastanın daha kısa sürede, daha az ağrı ile iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

  Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

  Thermal Welding sayesinde;

  • Bölgedeki çevre dokular hasar görmez. Bu nedenle operasyon çok daha güvenli bir şekilde tamamlanabilir.
  • Hastanede yatış süresi 5 – 10 saate düşer. Bu nedenle hastalarımız kendi evlerinde, rahatça istirahat edebilirler.
  • İyileşme sürecinde yaklaşık 1 haftaya yayılabilen ağrılı dönem oldukça kısalır. Bu nedenle hasta için daha konforlu bir işlemdir.

  Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

  Bademciklerin alınması için hastaların 4 yaşından büyük olması tercih edilmektedir. 4 yaş altı hastalarda, nadir durumlar dışında, cerrahi operasyon tercih edilmez. Thermal Welding, oldukça güvenli bir yöntemdir. Bu nedenle bademciklerini aldıracak birçok hastamızda, güvenle uygulanabilir. Hem çocuklar hem de yetişkinler için uygundur.

  Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı Esnasında Acı Hissedilir Mi?

  Bademciklerin alınması için yapılan klasik cerrahi işlemlerde olduğu gibi Thermal Welding’de de genel anestezi tercih edilir. Bu nedenle hastalarımız herhangi bir ağrı ya da acı hissetmezler. Operasyondan sonra hissedilen boğaz ağrısı da çok daha az olmaktadır.

  İstanbul Thermal Welding ile Bademcik Ameliyatı Fiyatları

  Thermal Welding ile yapılan ameliyatlarda hastaların yaşam kalitesi büyük oranda artmaktadır. Hem rahatsızlığa bağlı ortaya çıkan uyku apnesi, nefes alamama, boğaz ağrısı şikâyetleri minimuma iner hem de hastalar operasyon sürecini rahatlıkla tamamlayabilir. Bu nedenle günümüzde uzman doktorlar tarafından en çok tercih edilen yöntemdir. İstanbul Thermal Welding fiyatları ise değişken olabilir. Fiyatlarımızı öğrenmek ve randevu almak için kliniğimizi arayabilir ve tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.